Jdi na obsah Jdi na menu
 


..Časté dotazy.. II.

25. 7. 2008

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

???? DOTAZ:

Ahojda!!
tíží mě jeden docela zásadní problém. Mé nej kobylce se narodilo hříbátko a druhý den jí bohužel zemřelo. no a to je ten problém... Co mám dělat s vemínkem?? mám ji dojit?? Co když dostane do vemínka zánět?? Strašně se o ni bojím!! :´( Co mám dělat?? Jen mi prosím nedoručuj, abych se zeptala veterináře, ten mi dal jenom nějakou mastičku, a to je všechno!! :o( Prosím pověz mi, moc mi na tom záleží.. :o) Děkuji.

!!!! ODPOVĚĎ :

Ahoj,
je nutné vemínko odstříkávat, aby nezatvrslo a nevytvořil se v něm zánět. Z obou strulů musíš zkusit odstříknout něco mléka. Vemínko je totiž plné a mléko kobylku tlačí a bolí. Při nepřítomnosti hříběte by se měla laktace postupně zastavit. Je-li vemínko teplé, přikládej na něj kobylce chladící obklady. Pokud by to po třech dnech nepomohlo, tak se nedá nic dělat a budeš muset zavolat zvěrolékaře!

========================================================================================

???? DOTAZ

Ahoj,
chtěla jsem se zeptat  na tohle: chci koně, úplně je zbožňuju, ale rodiče mi pořád říkají, jak je drahý kovář, veterinář ... a že je to velká starost. Ale s tím já počítám. Sice nemáme moc peněz na rozhazování, ale máme zahradu a louku.

!!!!!! ODPOVĚĎ:

Ahoj,
mít koně opravdu není levná záležitost, to mají tvoje rodiče pravdu! Jen si to vezmi: postavení stáje a zázemí na uskladnění sena (slámy),(seno pokud si nebudeš sušit sama), kovář ( jednou za 6-8 týdnů,asi 1000 kč), veterinář (odčervení 4x ročně 500-1000 kč, očkování jednou ročně 600-800 kč), trenér (200-500 kc za hodinu), sedlo - nové 15 000 kc a více, uzdečka - od 700 kč a více, čištění - minimálně 500 kč). Další věcí je, že bys měla zvážit, zda máš opravdudost volného času, aby ses mohla dennodenně o koníka starat, když bys neměla čas nebo třeba jela na prázdniny.  

========================================================================================                  

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Kolik toho sni hafling?

(Míša, 6. 2. 2010 23:09)

chtela bych se zeptat kolik toho ma snist hafling??krmime ji 2X denne ale nevim kolik ji mam davat sena?děkuji

bělous a plavka

(denisa , 6. 2. 2010 11:57)

ahoj chtela bych se zeptat co vznikne z plavky a belouse

Dotaz

(Kačka, 1. 5. 2009 11:25)

Ahoj,
chtěla bych se zeptat kolik toho takovej hafling za měsíc sní a kolik by to stálo.