Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rozumíš řeči koní????

25. 7. 2008
Pokud máš ráda koně, určitě tě bude zajímat, jak můžeme porozumět tomu, co nám říkají. Koně jsou dobří posluchači, a ať už jim řekne cokoli, nemusíš se bát, že to někomu vyzradí. I to nejhlubší tajemství u nich zůstane v bezpečí. nelituješ někdy, že ti kůň nemůže odpovědět?? A jestli pak víš, jak ti koně můžou sdělit, co cítí, co je trápí nebo z čeho ají naopak radost??
 

Engl_Vollblut_Jason508189.JPG

..Chce udelat dojem..

i když tomu možná nebudeš věřit, koně jsou nejen posluchči, ale tako toho spoustu napovídají. Pořád vlastně něo říkají. Třeba: ,,Co se to tam děje??´´ nebo, ,,Hmmm, to se mi líbí!´´. Nebo také ,,Chci být sám!´´ či: ,,Něco mě bolí.´´Abys rozuměla tomu, co říkají,musíš se hlavně umět dobře dívat. Koně nepoužívají ke komunikaci hlas jako my, lidé ale spíž tělo, protože v přírodě by hlasitý zvuk mohl přilákat predátory. Přesto spolu vlastně pořád komunikují. Pro velká stáda divokých koní je reč těla základem všeho, protože zajišťuje bezpečnost.

 

 
Shetlandpony_50855.JPG

.. Zvědavý kůň..

koně používají malé signály. navzájem se okusují, protahují horní pysk a podobně. Signály uší jsou viditelnější.Podle uší poznáme, kam má kůň nasměrovanou pozornost. uši mohou být zvědavě nastražené nebo spadlé při nejistotě nebo únavě. Uši slouží jako barometr nálady. Každý přece ví, co znamená, když kůň sklopí uši k hlavě a vycení zub. Co si asi koně myslí o nás, když máme uši celý život u hlavy???

   

Noriker Hengst Löwe 9

..Útočící hřebec..

každý člen stáda přesně ví, kde je jeho místo si koně vymezují pomocí menších gest, například chodem, způsobem jakým nosí hlavu a jak natahují krk a podobne..

Haflinger_Junghengst_408171.JPG
 
 
když se koně cítí dobře, rádí hází a houpou hlavou. Když něco zajímavého ucítí, začnou se,,smaát´´. Nám to tak připadá, protože zvednou horní pysk a ukážou zuby, ale ve skutečnosti se jen snaží rozpoznat pach. Ale jedno geso mají přece jen společné s lidmi. Když jsou unavený zívají zrovna tak jako my!!!!
 
 
 

Shetty Grisu 85

..Flémující koník..

když se koně domlouvají nahlas, záleží na tom, jestli žijí na farmě nebo volně v přírodě. když hledají kamarády pro zábavu, řehtají hlasitěji. Pro každou situaci mají různé druhy řehtání. Klisna zdraví koně jemným řehtáním, kdežto hřebec, který vítá nového koně ve stáji, řehtá autoritativně a ukazuje přitom agresivně zuby.

Haflinger_Junghengst_408297.JPG

...Seznamování s novým koněm..

z toho vidíš, že koně vlastně mluví pořád. Záleží na tom, jestli dáš tu práci a budeš se snažit jejich řeč těla rozpoznat. Až příště budeš trávit den se svými čtyřnohým kamarádem, zkus pochopit, co ti chce vlastě říct.

Araber Silhouette Steigen 545

...........njn............


 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář